Jak podawać witaminy dla dzieci

Witaminy są obecne w wielu produktach żywnościowych, należy tylko kupować produkty świeże i naturalne, bez dodatków nawozów. Niektórzy rodzice mimo tego, ze podają swoim dzieciom witaminy w jedzeniu to dodatkowo kupują jeszcze różne tabletki, mające również na celu dostarczenie sporej ilości witamin. O to jakie witaminy dla dzieci są konieczne do podawania warto zapytać swojego lekarza pediatrę. Niemowlętom np. należy podawać witaminę D, zwłaszcza wtedy kiedy jest ono jeszcze karmione mlekiem matki. Witaminy dla dzieci można im podawać w kroplach, w kapsułkach lub za pomocą pompki dozującej.

 

Zazwyczaj wszystkie te witaminki są słodkie jednak niektóre dzieci mimo wszystko nie chcą ich jeść. Dawkowanie tych witamin zawsze powinno się odbywać zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania lub można też o to zapytać lekarza specjalistę. Niektóre witaminki są nawet obecne w słodyczach, np. niektórych cukierkach, dlatego warto czasem kupić swoim dzieciom coś słodkiego. Najbardziej zalecane przez lekarzy jest mimo wszystko dostarczanie swoim dzieciom jak największej ilość owoców i warzyw, bo tam jest najwięcej witamin.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.