Jak skutecznie i raz na zawsze rzucić palenie?

untitled-1391828-mPalenie papierosów jest nałogiem, który systematycznie traci na popularności. Można więc powiedzieć, że mamy dzisiaj do czynienia z modą na niepalenie. Bardzo wielu ludzi nadal jednak zmaga się z tym jakże kosztownym i negatywnie wpływającym na zdrowie problemem. Co jednak należy zrobić, aby raz na zawsze rzucić palenie? Wiele osób próbuje zarobić na działających na zasadzie placebo, drogich plastrach czy gumach nikotynowych. Ta metoda, mimo że poważnie wzmacnia portfele producentów, to jej skuteczność pozostawia sporo do życzenia. Nie przynosi również pożądanych skutków stopniowe zmniejszanie dawek wypalanych papierosów.

 

Wiele osób ma również mylne przekonanie, że nikotyna silnie uzależnia. Jest to prawdą jedynie w aspekcie psychologicznym, jednak fizjologicznie nie ma żadnych podstaw, bowiem substancje zawarte w papierosach są usuwane z organizmu zaledwie po kilku dniach niepalenia. Najskuteczniejszą metodą jest więc samodzielne postanowienie, że przestaję palić i uświadomienie sobie wszelkich przyczyn dlaczego przy tym nadal trwam. Trzeba również nauczyć się odmawiać znajomym, którzy regularnie częstują nas papierosami. Chodzi tutaj bowiem o nasze zdrowie i pieniądze i tylko my możemy na naszej decyzji zyskać bądź stracić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.