Najlepsza dieta dla sportowca

legs-of-a-young-man-running-1239807-mDieta dla sportowca to nie lada wyzwanie ,otóż tacy ludzie muszą szczególnie dbać o swoją dietę ,kondycję i zdrowie. Wymagane jest spożywanie przynajmniej pięciu posiłków dziennie  ,posiłki te muszą dostarczać wszystkich potrzebnych składników i witamin aby organizm był silny i wytrzymały. Od dawna wiemy ,że w naszej diecie najważniejszym posiłkiem jest właśnie  śniadanie to ono daje nam potrzebną energie na cały dzień. Bardzo ważne są płyny ,sportowcy powinni wypijać przynajmniej trzy litry napojów na dzień.

 

Głównymi daniami w diecie sportowca powinno być węglowodany ,białko ,i w mniejszej ilości tłuszcz. Sportowcy powinni jadać potrawy przyrządzone na parze z mnóstwem warzyw i owoców które zaserwują im potrzebną dawkę witamin. Na talerzach powinny znajdować się makarony ,ryż  ,kasza ,chude mięso ,drób ,bardzo ważne ryby ,oleje ,pieczywo najlepiej pełnoziarniste a powinni wykreślić całkowicie wszelkiego rodzaju używki takie jak papierosy i alkohol. Dieta sportowca musi być dobrana z głową ponieważ to od tego zależy jego energia , źle dobrany jadłospis może wpłynąć na zmęczenie i rozgoryczenie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.