Niełatwo znaleźć dentystę

image Idąc na studia do Gdańska, wiedziałam, że prędzej czy później będę musiała znaleźć sobie nowego stomatologa. Zawsze bardzo dbałam o profilaktykę i regularnie odwiedzałam gabinety dentystyczne. Koleżanki zawsze chwaliły mój uśmiech rodem z Hollywood, a ja skromnie podkreślałam, że to nie zasługa wybielania, ale regularnego dbania o higienę jamy ustnej. Zatem, już w kilka miesięcy po rozpoczęciu roku akademickiego zaczęłam poszukiwania Stomatolodzy w Gdańsku. Jako osoba nowoczesna, korzystałam w internetowych wyszukiwarek. Zawsze odpowiadała mi ta forma, ponieważ ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi doświadczeniami po wizytach dentystycznych. Zdecydowałam się zatem na prywatny gabinet, który miał dużo pozytywnych opinii, poza tym znajdował się blisko mojego akademika oraz był niedrogi. Na pierwszą, profilaktyczną wizytę, szłam spokojna. Jakież było moje zdziwienie, gdy polecany dentysta, okazał się starym gburem, który na dodatek uważał, że miejsce kobiety jest w kuchni.

Comments are closed.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.