Po co pić wodę mineralną

water-865419-mRozwój cywilizacji, to ciągle nowe pokusy i nowe potrzeby, również żywieniowe. Zwykły nawyk picia wody zamienił się w poszukiwanie kolorowych i gazowanych napojów. Często zapominamy, że jednak najlepsza dla zdrowia jest woda mineralna. Przeciętnie człowiek powinien wypijać 1, 5 litra wody dziennie. Podczas upałów może to być nawet 3 litry. Gdy wybieramy wodę dla siebie, warto by miała więcej niż 1000 mg składników mineralnych w litrze. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że część składników zostanie wchłonięta przez organizm. Żaden inny napój nie ukoi lepie pragnienia niż H2O.

 

Woda jest również niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, choćby codziennego trawienia. Reguluje w dużej mierze cały ten proces chroniąc organizm przed zaparciami i biegunkami. Poza tym pijąc tak czysty napój nie poimy się żadnymi dodatkowymi kaloriami, a więc każda osoba dbająca o swoją linie powinna pamiętać o takim rozwiązaniu. Jeśli wybierzemy odpowiednią wodę dla siebie, z minerałami, które są nam niezbędne, to wówczas na pewno będziemy mogli dłużej cieszyć się zdrowiem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.