Prywatny stomatolog

Zatem, dwa dni po rozmowie, udałam się na wizytę. Mini przychodnia była, w przeciwieństwie do państwowych, urocza, zadbana, a poczekalnia komfortowa i wyposażona w prasę i cukierki, oczywiście bez cukru. Na wizytę weszłam o umówionej porze, a pani doktor okazała się nie tylko bardzo kompetentną osobą, ale również miłym człowiekiem. Wstawiła mi nowe plomby, ale co najważniejsze wytłumaczyła mi, jak powinna wyglądać prawidłowa profilaktyka zębów. Okazało się, że mam mały problem z próchnicą, ale łatwy do wyleczenia. Poza tym, dowiedziałam się, po trzydziestu latach, jak naprawdę powinno się szczotkować zęby oraz dostała próbki past. Oczywiście umówiłam się na kolejną wizytę. Zaś sama cena, rzeczywiście była nie aż tak duża, jak można się było spodziewać. Od tej pory, leczę się tylko i wyłącznie prywatnie i zawsze u tej pani doktor. Warto czasem wydać trochę pieniędzy, ale zadbać o swoje zdrowie w sposób profesjonalny, a nerwom zaoszczędzić czekania w kolejkach i stresu, czy uda się umówić na wizytę. No i uśmiecham się częściej, bo teraz już mam piękne, zdrowe i białe zęby.

Comments are closed.


Szukaj
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.