Sok z cytryny

Cytryna, a właściwie niezwykłe oddziaływanie zawartego w niej soku na zdrowie ludzkiego organizmu czynią ten owoc jednym z największych odkryć współczesnej homeopatii, czyli leczenia dolegliwości i usprawniania funkcjonowania ciała poprzez wykorzystywanie wodnych roztworów naturalnie występujących w naturze substancji. Rozpuszczony w wodzie sok z cytryny, pity codziennie rano, pomoże usprawnić działanie wielu narządów. To niepozorne przyzwyczajenie pozwoli przede wszystkim uregulować pracę układu trawiennego, doraźnie zaś pomoże pozbyć się objawów niestrawności, takich jak nudności czy zgaga. Cytryna jest ponadto bogatym źródłem witaminy C, która wspomaga właściwe działanie układu odpornościowego. Co więcej, sok z cytryny wykazuje skuteczne działanie bakteriobójcze. Pity podczas zmagania się z infekcją, rozprawi się z drobnoustrojami, które zaatakowały gardło, uspokoi też stany zapalne w tym rejonie. Picie soku wpłynie też dobrze na układ krążenia, a nawet wspomoże odchudzanie. Sok stosowany bezpośrednio na skórę przyspieszy zaś gojenie się ran.

Comments are closed.


Szukaj
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.