Stres – niebezpieczny dla zdrowia

worried-man-against-white-background-1000622-mObecnie coraz częściej jesteśmy narażeni na dość duży stres. powodów jest bardzo wiele, jednak większość osób jako główne źródło stresu wskazuje pracę. Ponieważ sytuacja na rynku pracy nie należy do najlepszych, bardzo często bywa, że aby utrzymać swoje stanowisko, musimy się starać niezwykle wiele.  Dlatego coraz częściej pozostajemy w pracy po godzinach czy też przyjmujemy o wiele więcej obowiązków, niż to wynika z naszej umowy. Jednak zbyt długi okres takiego postępowania niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu, szczególnie psychicznym, jednak bardzo często także fizycznym.

 

Ciągłe poczucie zagrożenia powoduje, że często ludzie żyjący w takim stresie zaczynają myśleć, że nigdy nie uda im się zmienić życia. Nie mają czasu na rodzinę, hobby, czy podobne zajęcia, gdyż cały czas myślami są w pracy. Często wtedy nie mają czasu na to, aby zjeść normalny posiłek, jedzą w biegu, co w efekcie powoduje problemy ze zdrowiem fizycznym. Wszystkim którzy żyją w tak dużym stresie, zaleca się wizytę u takiego fachowca jak psycholog, który pomoże wyjść z tego stanu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.