Zdrowe posiłki i żywienie dzieci

crispbread-2-1308620-mOsoby dorosłe często zdarza się, że nie dbają o swoja kondycję fizyczną, ani o dietę. Jest to o tyle niebezpieczne, o ile nie spędzamy całych dni siedząc na kanapie i jedząc chipsy. Dbając o swoje zdrowie, jedząc zdrowe posiłki, pokazujemy to naszym dzieciom i dajemy tym samym im dobry przykład, jak dbać o siebie w przyszłości i jak to jest ważne dla naszego organizmu. Każdy wie, że dieta jaką prowadzimy względem siebie często pozostawia wiele do życzenia, jednak gdy chodzi o żywienie dzieci staramy się im podawać posiłki jak najwięcej bogate w witaminy i niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju. Zdrowe posiłki poprawiają nie tylko nasze samopoczucie, ale także naszą cerę.

 

Wiele ludzi, którzy na sobie sprawdzili działanie zdrowego odżywiania się na pewno to potwierdzą. Widząc jak bardzo różni się nasze samopoczucie nie pozwalamy dzieciom odżywiać się nie zdrowo i żywienie dzieci często odbywa się pod okiem rodziców. Oczywistą rzeczą jest, że nie jesteśmy w stanie upilnować dziecka co je poza naszym domem, ale w domu mamy na to pełny wpływ, z którego należy tylko skorzystać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Konsultacje i treningi u logopedy:
    Kiedy nasze dziecko zaczyna mówić, cieszy nas każdy wyraz który powtarza, nawet gdy nie jest on poprawnie wymówiony. Zastanawia nas jednak, w jakim wieku wymowa powinna się poprawić i kiedy należy udać się do specjalisty. Logopeda twierdzi, ze im szybciej tym lepiej. Dzieci w wieku przedszkolnym, powinny już prawidłowo wymawiać głoski, dlatego, jeśli zauważymy, ze mimo ciągłego poprawiania, maluch ma nadal problem powinniśmy, zasięgnąć pomocy lekarza. W pierwszej kolejności, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonetycznego. Logopeda dzięki temu będzie wiedział, z jakim problemem mamy do czynienia. A problemy mogą być różne, dziecko może seplenić, nie wymawiać końcówek wyrazów, mylić litery „l” z „r” i wiele innych. Właściwa rehabilitacja narządu mowy, powinna jednak przynieść spodziewany efekt. Warto dodać, ze nie tylko maluchy maja problem z prawidłową wymową .
    Logopedzi twierdzą, że wśród pacjentów na porządku dziennym, spotyka się tu dziennikarzy, aktorów, czy inne osoby pracujące w mediach swoim głosem. Prezenterzy telewizyjni, nie mogą po prostu mówić niepoprawnie. Nawet, jeśli wydaje im się, ze mówią płynna polszczyzna, logopeda zawsze znajdzie coś, co z poprawnością niewiele ma wspólnego. Niektóre stacje telewizyjne, zatrudniają logopedów na stałe i ćwiczenia z nim sa stałym elementem obowiązków pracowniczych. Z logopedami, bardzo czynnie pracują tez rzecznicy prasowi poszczególnych firm i resortów rządowych. Taka osoba, musi być bowiem dobrze przygotowana pod względem prawidłowej wymowy i budowania zdań. Nawet jeśli nie posiada wad, to system, a raczej styl mówienia musi być zupełnie inny, niż w innych zawodach. Przeprowadza się w takich sytuacjach, liczne treningi emisji głosu. Pacjent wygłasza przygotowany tekst, który logopeda nagrywa. Następnie wspólnie przysłuchują się, jak wszystko wypadło. Nie chodzi tu bynajmniej o poprawność pod katem merytorycznym, a właśnie o wymowę. Poradnie logopedyczne, znajdują się w każdym mieście, a nawet małych miejscowościach. Liczni logopedzi przyjmują również w gabinetach prywatnych, w których konsultacje i późniejsze ćwiczenia treningowe, sa oczywiście płatne. Cena, zależy od ilości koniecznych wizyt.